Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Dokąd zmierza Sparta Kazimierza Wielka?

Dokąd zmierza Sparta Kazimierza Wielka?

Koniec sierpnia bieżącego roku. Sparta Kazimierza Wielka znajduje się w czubie tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej. Może i nie gra porywającej piłki, ale wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mija miesiąc i… sytuacja zmienia się diametralnie. Sparta pikuje w dół tabeli po serii porażek, jak bumerang powraca problem z obsadą bramki (w wyniku kontuzji Ciemiery i Jarosa gra na tej pozycji zawodnik z pola – Fakowski, epizod zalicza grający już w zeszłym sezonie Kwiatkowski i w sumie na dzień dzisiejszy tak naprawdę nie wiadomo czy będzie grał dalej). Czarę goryczy dopełniają: walkower za wygrany na boisku (2:0) mecz z LZS Samborzec (nagromadzenie absurdu w tej sprawie jest tak olbrzymie, że zasługuje ona na osobny artykuł – choć na papierze decyzja o walkowerze wydaje się uzasadniona, to tak naprawdę więcej w tej sprawie jest zagadek i dziwnych decyzji niż jasności), walkower za pucharowy mecz z Zorzą Tempo Pacanów (znów wygrany po sportowej walce 2:1) i wręcz kompromitująca porażka 2:4 z czerwoną latarnią klasy okręgowej zespołem Astry Piekoszów, która dzięki temu zalicza pierwszą (i jedyną jak dotąd) wygraną w sezonie. Po tym meczu rezygnację z prowadzenia pierwszego zespołu składa dotychczasowy trener Marek Kowalski. Zastępuje go (prowadzący już kiedyś Spartę) Andrzej Sender. Mając na uwadze, to co stało się w ostatnim miesiącu z zespołem Sparty oraz liczne zapytania kibiców kazimierskiej drużyny poprosiliśmy o komentarz Prezesa MLKS Sparta Kazimierza Wielka – Pana Michała Pozłótkę:

*Kto na dzień dzisiejszy pełni funkcję pierwszego trenera Sparty Kazimierza Wielka?

„Po porażce z drużyną Astry Piekoszów decyzję o rezygnacji z funkcji trenera podjął Pan Marek Kowalski. Decyzja o przyjęciu dymisji  trenera nie została podjęta z dnia na dzień. Poprzedziły ją liczne konsultacje i rozmowy zarówno wśród członków Zarządu Klubu jak i wśród samych zawodników Sparty. W piątek dnia 21 października odbyło się głosowanie – jego rezultat nie był korzystny dla ustępującego trenera. W związku z powyższym podjąłem decyzję o przyjęciu dymisji trenera Kowalskiego i przekazaniu jego obowiązków Panu Andrzejowi Senderowi. Równocześnie zaproponowałem Panu Kowalskiemu, który pełni w naszym Klubie również funkcję wiceprezesa, kontynuowanie  pracy z grupami młodzieżowymi Sparty. Z tej propozycji trener Kowalski postanowił nie skorzystać.”

 

Sparta Kazimierza Wielka znalazła się na sportowym zakręcie. Czy uda się z niego wyjść?

 

*Czy Andrzej Sender będzie traktowany jako trener tymczasowy czy raczej zostanie na dłużej?

 „W tej chwili jest za mało czasu na gwałtowne ruchy i nie chcemy ich podejmować. W związku z tym postanowiliśmy dać szansę Andrzejowi. Ma doświadczenie – prowadził przecież i Spartę i Pogoń Miechów czy Jawornik Gorzków. Na dziś ma zaufanie Zarządu i czas na pracę z drużyną – może się wykazać”.

*Bardzo interesuje mnie kwestia bramkarza w Sparcie. Nie da się budować drużyny bez pewniaka na tej pozycji.

„Nie ukrywam, że mamy z tym problem. Kontuzje Ciemiery i Jarosa bardzo pokrzyżowały nam szyki. Wiemy, że stabilizacja na tej newralgicznej pozycji jest zespołowi potrzebna i zrobimy wszystko aby ta luka została zapełniona”.

*Mówił Pan, że trener Kowalski nie podjął tematu dalszego prowadzenia w Klubie drużyn młodzieżowych, co więc dalej z nimi?

„Prowadzimy rozmowy z trenerem, który ma zastąpić Pana Kowalskiego…”

*Może jakieś nazwisko?

„Hmmmm, wszystko wskazuje na to, że część grup młodzieżowych przejmie znany w kazimierskim środowisku – Pan Andrzej Piotrowski.”

  *Bardzo dziękuję za rozmowę.

Wszystko wskazuje na to, że z gry w Sparcie zrezygnował również syn trenera Kowalskiego – Michał (nie pojawia się na treningach). Podsumowując – ostatnie tygodnie, to prawdziwa rewolucja w klubie z Kazimierzy (zresztą kolejna w ostatnich latach). Miejmy nadzieję, że zły klimat wokół Sparty uda się zmienić a drużyna zacznie się spisywać na miarę oczekiwań i potencjału, który na pewno w niej jest.

 

Marcin Jarkiewicz

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy