Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

To nie był udany weekend piłkarskich drużyn z naszego regionu...

Przegrała Sparta Kazimierza Wielka w Klasie Okręgowej (porażka 2:3 ze Stalą Kunów). Dadajmy, że w tym meczu na bramce Sparty zagrał nominalny pomocnik Przemysław Fakowski. Podstawowi bramkarze (Jaros i Ciemiera) są kontuzjowani. Tu mała refleksja. Po odejściu ze Sparty (latem 2016 roku w dość niemiłej atmosferze niestety) Michała Ilińskiego drużyna z Kazimierzy ciągle ma problemy z obsadą bramki. W czasie ostatnich dwóch lat w kazimierskiej bramce zagrało ośmiu bramkarzy (Ciemiera, Jaros, Zaborek, Wrzyszcz, Paździor, Kwaitkowski, Nowacki, Bil i do tego jeszcze Fakowski, który bramkarzem nie jest!). W mojej opinii, to nie jest normalna sytuacja i ciężko mówić o dobrej grze w obronie mając takie problemy na tak newralgicznej pozycji jak bramkarz. Suma nieszcześć kazimierskiego Klubu, to mozliwy walkower za mecz pierwszej kolejki z LZS Samborzec wygrany przez Spartę 2:0. Sparta ma zostać ukarana walkowerem z powodu niewystarczającej liczby zawodników młodzieżowych od 82 minuty spotkania. To dość kontrowersyjna sprawa i zajmiemy się nią jeszcze (czekamy na decyzję ŚZPN co do tego meczu). Niestety porażki poniosły również A Klasowa Nidzica Dobiesławice 2:6 (0:4) z Nidą Oksa, B Klasowe Jawornik Gorzków (1:5 ze Strzelcem Chroberz) i LZS Czarnocin (0:4 ze Startem Słupia Jedrzejowska).

Łukasz Łakota w  ataku na bramkę drużyny GKS Kluczewsko 

Tylko tegorocznemu beniaminkowi A Klasy Victorii Skalbmierz udało się wywalczyć jeden punkt w zremisowanym 0:0 meczu z GKS Kluczewsko. Dodać w tym miejscu należy, że drużyna ze Skalbmierza notuje naprawdę przyzwoity start w rozgrywkach Klasy A jak na beniaminka (w pierwszej kolejce wygrała 6:3 z Nidą Oksa). Fotogaleria z pierwszej połowy tego meczu dostepna pod poniższym linkiem: http://www.aktywnakazimierza.pl/victoria-skalbmierz-gks-kluczewsko-00-foty-z-1-polowy-meczu

<MJ>

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy